Öğrencilerin Kafası Karışık Üniversitelerin Durumu Ne Olacak?

Koronavirüs sebebiyle uzaktan eğitime geçen üniversitelerdeki durumun belirsizliği öğrencilerin kafasını karıştırdı.

Öğrencilerin Kafası Karışık Üniversitelerin Durumu Ne Olacak?

Türkiye, koronavirüs salgınının ülkede görülmesinden sonra üst düzey önlemler aldı. Virüsün görülmesiyle birçok organizasyon iptal edilirken eğitim camiası da alınan kararlar ile uzaktan eğitime geçti. Uzaktan eğitim veren eğitim kurumlarının başında da üniversiteler geliyor.

YÖK’TEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR
Üniversitelerin geliştirdiği uzaktan eğitim sistemleriyle derslerine devam eden öğrencilerin bugünlerde kafası karışık. Bahar döneminin kaldığı yerden devam edip etmeyeceğini merak eden öğrenciler, kira, fatura gibi özel durumlarımı çözüme kavuşturmak için YÖK’ten gelecek açıklamayı bekliyor. 

STAJ, TEZ VE YAZ OKULU NE OLACAK?
Sakarya’da bulunan SAÜ veya SUBÜ’de eğitim gören birçok öğrenci de kira ve faturalarım dışında sorunları tartışıyor. Rektörlere onlarca tweet atan gençler; vize ve final uygulamalarının nasıl hayata geçirileceğini, yaz okulu eğitiminin nasıl verileceğini, staj ve bitirme tezi gibi uygulama projelerinin uygulama şekillerini sordu.

REKTÖR SAVAŞAN: RAHAT OLUN
Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Sevgili öğrenciler
Sınav ve yaz okulu gibi konularda vereceğimiz bir karar her öğrencimizin durumuna farklı etki editor. Titiz olmalıyız. Bazı kararlar için önce YÖK kararı gerekli. Biliyoruz ev kirası, fatura... çok değişken var. Çalışıyoruz. Fırsat verin rahat olun” dedi.

SAÜ ÖĞRENCİ LEHİNE KARAR VERMİYOR!
Rektör Savaşan’ın bu açıklamalarına da yüzlerce cevap geldi. Cevaplarından endişeli oldukları görülen öğrencilerden bazıları, “Valla şimdiye kadar rahat olup arkama yaslandığım hiç bir konuda üniversitemiz öğrenci lehine karar vermedi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER