Öğrencilere Ödül Verildi

Hayırsever Vatandaşlara ve Katkı yaptıkları Ferizli Ortaokulu’nun Başarılı Öğrencilerine Ödül Verildi.

Öğrencilere Ödül Verildi

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında tadilat yapılarak yenilenmiş binasında öğretime başlayan Ferizli Ortaokulu’nu ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Mustafa İsen, il ve ilçe protokolünden isimlerle bir araya geldi. Ferizli Ortaokulu Ferizli Kaymakamlığı, Ferizli Belediyesi, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever vatandaşların el birliği ile modern bir okul haline getirildi.

Ferizli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve Ferizli Halit Narin İlköğretim SODAM salonunda düzenlenen programa katılım yoğun oldu. Programa Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Tarım Müdürü Mehmet Erdemir, Ak Parti İl Başkanı Fevzi kılıç, Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Garnizon Komutanı Ahmet Tanrısevdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazen Serhoş, Belediye Meclis Üyeleri, STK’lar, Hayırsever vatandaşlar, öğretim görevlileri, TEOG’ta başarılı olan öğrenciler katıldı.   

Düzenlenen programdan önce Ankara’daki menfur saldırı sonucu şehit olan vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra sırasıyla Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ve Sakarya Milletvekili Mustafa İsen konuşmalarını yapmak için kürsüye davet edildi. Tüm konuşmacıların ortak hedefinde Ankara’daki kanlı saldırı vardı. Teröre hep bir ağızdan lanet okundu.

Başkan Soğuk, ‘’Ferizli artık kendi işini kendi yapıyor. Ferizli Ortaokuluna yatırımcı arkadaşlarımız yardımcı olarak bu haklı gururu bize yaşattılar. Ferizli belediyesi olarak öncelikli hedefimiz eğitimde kaliteyi arttırmaktır. Belediye olarak hizmete açtığımız mesleki edindirme kurslarımız ile sürekli desteğimiz olmuştur ve devam edecektir. Özellikle hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, ‘’Eğitime nasıl katkı yaparız diye istişare toplantıları yaptık. Ferizli Ortaokulunu ihtiyacı en çok olan okul olarak seçtik. Hayırsever vatandaşlarımızdan rica ederek okulumuzu bu hale getirdik. Özellikle kendilerine teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, ‘’Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek derdindeyiz. Devletimiz eğitimde imkânlarını seferber etmiştir. Bütçe kanunu çıkarıldı ve büyük bir kısmı eğitime harcanıyor. Hayırsever vatandaşlar ve Ferizli Protokolü elbirliği ile okulu yapmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Prof. Dr. Mustafa İsen, ‘’milletimiz mal varlığından feda ederek böyle eserler ortaya çıkarıyorlar. Böyle bir eseri ortaya çıkarmada Ferizli’nin örnek olması beni çok onurlandırdı. Bugün bütün işlerimi bırakıp burada olmayı çok istedim. Bugün Ferizli’li hayırsever kardeşlerimiz burada bir kibrit çaktı ve inşallah bu bir örnek olur ve yangına döner. Burada önemli olan yapılan işin maddi boyutu değil, rızkınızdan keserek candan bir biçimde yapmanızdır. Ferizli protokolünü de önayak olduğu için özellikle kutluyorum.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mustafa İsen ile İl ve İlçe protokolü hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek kendilerine plaket takdim ettiler. 25 26 Kasım TEOG sınavında başarılı olan Ferizli Ortaokulu öğrencileri kürsüye davet edilerek ödüllendirildi. Sırasıyla 120 sorunun tamamını doğru bilen ve birinci olan Ebrar Beyza Aydın, 116 doğru cevapla ikinci olan Elif Nur Dursun, 115 doğru cevapla üçüncü olan Senagül Türk ve yine 115 doğru cevapla dördüncü olan Mehmet Nortçu’ya ödüllerini Prof. Dr. Mustafa İsen verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER