ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI HAREKET

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bulunan Özel Neva İlkokulu Öğrencileri, Çanakkale’de yaşanan deprem sonrasında mağdur olan çocuklara yaklaşık 400 tane oyuncak gönderdi. İlkokul öğrencilerinin seçtiği oyuncakları öğretmenleri paketlerken oyuncakların en geç 23 Nisan’da çocuklara ulaşması planlanıyor.

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI HAREKET

ÖZEL HABER

 

400 OYUNCAK TOPLADILAR

Değerler Eğitimi Faaliyetleri kapsamında Mart Ayı’nda işlenen değerlerimiz eğitimi sonrası Özel Neva Okulları Paylaşım Atölyesi çalışması sırasında öğrencilerden gelen fikirlerin değerlendirilmesinin sonrasında Çanakkale’de yaşanan depremde evleri hasar gören ailelerin çocuklarını sevindirmek amacıyla oyuncak toplama kampanyası başlatıldı. Yaklaşık 400 ilkokul öğrencisinin topladığı oyuncaklar öğretmenler tarafından paketlendi.

 

“KARDEŞLERİMİZ İÇİN HAZIRLADIK”

Çanakkale’de yaşanan deprem sonrası orada yaşayan yaşıtları için oyuncak toplayan 4’üncü sınıf öğrencisi Hilal Yağmur Aktan, “Bu oyuncakları Çanakkale’ye göndereceğiz. Biliyorsunuz ki Çanakkale’de bir deprem oldu, oradaki çocukların evleri de oyuncakları da tabii ki depremde yıkıldı gitti. Bu yüzden onlara oyuncak hazırladık. Oyuncakları biz seçtik, öğretmenlerimiz paketledi” ifadelerini kullanırken Musa Nurettin Korkmaz isimli öğrenci ise, “Çanakkale de bildiğiniz gibi deprem oldu bu oyuncakları oradaki kardeşlerimiz için hazırladık. Oyuncakları hazırlamak bir ay kadar sürdü. Oyuncakları öğrenciler seçti paketlemeyi öğretmenler yaptı” dedi.

 

23 NİSAN’A KADAR ULAŞACAK

Gerçekleştirdikleri proje ile ilgili olarak konuşan Özel Neva Okulları Müdür Yardımcısı Fatih Zahmacıoğlu ise, “Okul olarak bir kampanya başlattık, kampanyamızın amacı Çanakkale de yaşanan deprem sonrası oradaki vatandaşlara temel ihtiyaç yardımı yapmaktı ama oradaki çocukların oyuncaklarının olmadığı gibi bir fikir geldi ve oyuncak kampanyası olarak devam ettik. Bu oyuncak kampanyasını da paylaşım değeri üzerine oluşturduk. Kampanyamız 3 hafta sürdü, her öğrenci en az bir oyuncak bağışlayarak 400 civarı oyuncak topladık. Bu oyuncakların paketlenmesi de bir hafta sürdü. Bir ayda tamamlanan bir kampanya olarak neticelendirdik. Hedefimiz 23 Nisan’a kadar oyuncakların oradaki çocuklara ulaşması” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER