Müjdeler Dolu Bir Gece

Adabilim Okulları Din Komisyonu Miraç Kandili münasebetiyle okulun konferans salonunda öğrencilere yönelik bir program gerçekleştirdi.

Müjdeler Dolu Bir Gece

Programa Karapürçek Eğitim ve Kültür Derneği idarecisi Yahya Burnaz ve Hafız Resul Kaymak konuşmacı olarak katıldılar. Hafız Resul Kaymak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Yahya Burnaz öğrencilere miraç hadisesi ve gecenin önemine dair kısa bir sohbet verdi.  Miracın peygamberimizin Cenab-ı Hakkın huzuruna yükseldiği ve ümmeti Muhammed için müjdelerle döndüğü bir gece olduğunu ifade eden Burnaz “Efendimiz Allah’ın daveti üzerine Cebrail aleyhisselam rehberliğinde Mescidi Haramdan Mescidi Aksaya oradan semaya yüce alemlere ve huzura yükseldi. Hazreti Muhammed yolculuğu  ‘Burak’ adlı binekle seyahat etti. Beş vakit namaz bizlere bu gece farz kılındı” dedi.

 

Adabilim Okulları Din Komisyonu Başkanı Ömer Bektaş sohbetin öğrenciler adına çok faydalı geçtiğini belirterek vakit ayırıp davetimize icabet eden hocalarımıza okulumuz adına teşekkür ediyorum dedi. Öğrencilere ve misafirlere kandil simidi dağıtımı ile program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER