KAYIP KÖYÜ BULMAYA GİTTİLER

Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sapanca Gazipaşa İlköğretim okulu öğrencileri ile gün boyu eğlenceli vakit geçirdiler. Minik öğrenciler, etkinlik kapsamında “Şirinler Kayıp Köy" isimli animasyon filmini abi ve ablalarıyla birlikte seyrettiler. 

KAYIP KÖYÜ BULMAYA GİTTİLER

23 Nisan 23 Çocuk

Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri tarafından "23 Nisan 23 Çocuk" sloganıyla sosyal sorumluluk projesi düzenlendi. Gazipaşa İlkokulu’ndan sabah alınan öğrenciler Sapanca Belediyesi’nin o gün için tahsis ettiği otobüs ile öğretmenleri ve üniversite öğrencileri eşliğinde Adapazarı AKM sinemalarına götürüldüler. AKM önünde karşılanan Gazipaşa İlkokulu 10,11 ve 12 yaş grubu öğrencilerine kitap okuma alışkanlığını oluşturmak için kitaplar ve oyuncak hediye edildi. Ardından yüz boyama etkinliği ile çocuklarla eğlenceli, coşkulu anlar yaşandı.

Gün Boyu Eğlence  

Öğrenciler daha sonra Adapazarı Kültür Merkezi’nde "Şirinler Kayıp Köy" isimli animasyon filmini izleyerek hoşça vakit geçirdiler. Günün sonunda Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin ve proje ekibi öğrenciler; Emine Yıldız, Kemal Kaya ve Atilla Biçer, çocuklarla birlikte yemek yiyerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında onlarla birlikte özel bir gün geçirip mutluluklarına ortak oldular.

Teşekkür

Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, dünyada sadece ülkemizde kutlanan çocukların bayramı “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projesi ile aydınlık ve güzel yarınlar için geleceğimizin teminatı çocukların mutlu olmalarını ve kendilerini özel hissetmelerini amaçladıklarını belirtirken, projeye destek veren Sapanca Belediyesine, Adapazarı Kültür Merkezine ve Asya Makineye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER