Kadın Yöneticilik Meselesine Farklı Bir Bakış

Her yıl TÜBİTAK’ın organize ettiği ve bu yıl da 47.si düzenlediği Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasının İstanbul Asya Bölge Finalinde, Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyoloji dalından 1.’lik elde etti.

Kadın Yöneticilik Meselesine Farklı Bir Bakış

Farklı alanlardan toplamda 100 projenin sergilendiği yarışmada, 12. Sınıf Öğrencileri Nergis Güner ve Sedanur Yıldız hazırladığı ve danışman Öğretmenliğini Tahsin Aydoğan’nın yaptığı “Kadın Yöneticiliğe Ortaöğretimdeki Erkek Öğrencilerin Bakışı- Karasu Örneği” Sosyoloji araştırmasının konusu ise bir hayli ilginç.

 

Kadın Yöneticiliğe Erkek Bakışı

Öğrenciler yaptıkları çalışmada, son dönemlerde teşvik edilen kadın yönetici meselesine, Ortaöğretimde eğitim alan erkek öğrencilerin nasıl baktıklarını ve bu konuda neler düşündüklerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Araştırma hakkında bilgi veren danışman öğretmen Tahsin Aydoğan, projenin gerek kadın yönetici meselesini lise erkek öğrencileri düzeyinde incelemesi gerekse de erkek öğrencilerin gelecekteki tutumlarının şimdiden belirlenip yönlendirilmeler yapılmasına imkan sağlaması yönüyle özgün olduğunu belirti.

 

Final 2-6 Mayıs’ta Ankara’da

12. Bölgeden gelen birinciler arasında gerçekleşecek olan Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması Türkiye Finali ise 2-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. Okul Müdürü Ahmet Bayrak, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak sadece mesleki çalışmalar yapan bir okul olmadıklarını, öğrencilerin bilimsel alanlarda ki çalışmalarda da yer almalarını istediklerini ve öğrencileri bu doğrultuda teşvik ettiklerini belirtti. Bayrak, çalışmada emeği geçen öğrencileri ve danışman öğretmeni tebrik ederek TÜBİTAK’ın düzenlediği proje yarışmasına ilk kez katılıp derece almalarından ötürü de büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER