Güzel Sanatlar Lisesi'nden Çanakkale Coşkusu

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nin, Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı ve Şehitler Günü kapsamında Serdivan AVM’de düzenlediği “Çanakkale Kahramanları” konulu resim sergisi ve müzik etkinliği büyük ilgi gördü.

Güzel Sanatlar Lisesi'nden Çanakkale Coşkusu

Programın açılışına Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, İl Milli Eğitim Yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Çanakkale Ruhunu”  buna benzer programlarla gençlerimize kazandırmamız gerektiğini vurguladı. Okul Müdürü Recep Borlukçu ve okul yöneticilerinin ev sahipliğinde düzenlenen program büyük beğeni topladı.

 

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi 10 ve 11. sınıf müzik öğrencilerinin öğretmenleri yönetiminde seslendirdiği kahramanlık türküleri izleyenlerden büyük alkış aldı. 11. sınıf resim öğrencilerinin yapmış olduğu Çanakkale resimleri, sergiyi gezen davetlileri farklı bir Çanakkale yolculuğuna çıkardı.  Duygusal anların yaşandığı program sonunda protokol üyeleri etkinlikte emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER