Geri Dönüşüm Hayati Öneme Sahip

Adabilim Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri Pamukova ilçesinde bulunan dünyanın en kapsamlı entegre katı atık işleme ve enerji tesisini gezdiler.

Geri Dönüşüm Hayati Öneme Sahip

Gezide ilk olarak öğrencilere seminer salonunda tesisin faaliyetleri ile ilgili eğitim sorumlusu İbrahim Yokarı tarafından kısa bir sunum yapıldı. Geri dönüşümün ülkemizin doğal kaynakları ve dışa bağımlı olduğu ham maddeler açısından hayati öneme sahip olduğuna değinen İbrahim Yokarı “Bu noktada tesisimiz evsel ve hayvansal katı atıkların toplanması, aktarılması, ayrıştırılması ve geri kazanımı alanında faaliyet gösteren ve entegre katı atık yönetim tesisi olarak kurulmuş dünyadaki ilk tesis konumundadır” dedi. Öğrenciler daha sonra 40 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren tesisin bölümlerini yetkililer nezaretinde tek tek gezerek yerinde gözlem yaptılar.

 

Adabilim Anadolu Lisesi Fizik öğretmeni Cihat Akayın öğrencilerin derslerde görmüş oldukları teorik bilginin yanında fabrika ortamında da inceleme yapma fırsatı bulduğunu belirterek yoğun mesailerinin arasında kendilerine vakit ayıran yetkililere teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER