Figen Sakallıoğlu Nitelikli Okullar Arasında Olmalıdır

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Öztürk, MEB tarafından açıklanan nitelikli okullar arasında Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinin de olması gerektiğini vurgulayarak, “Konu ile ilgili sıkıntılarımızı Milli eğitim müdürümüze bildirdik inşallah verimli bir sonuç alırız. Gençlerimizin eğitimi ve geleceği için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Figen Sakallıoğlu Nitelikli Okullar Arasında Olmalıdır

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk,  Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinin ardından Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Fazilet Durmuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Durmuş’un makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Öztürk’e AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz ve Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten eşlik etti.

Ali Dilmen İlk ve Orta Okulu

Gerçekleşen ziyarette ağırlıklı olarak, Erenler’de bulunan Ali Dilmen İlk ve Orta Okulları ile ilgili genel değerlendirme yapıldı. Her iki okulun yenilenmesi hakkında görüşmeler yapılarak yerinde tespitlerin yapılması hususunda fikir birliğine varıldı. Söz konusu okullarla ilgili gerekli çalışmaları en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, Erenler ilçesi ve ildeki okulların fiziki durumlarına büyük önem gösterdiklerini vurguladı.

Nitelikli Okullar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen sınav sonuçlarına göre öğrenci kaydı alacak nitelikli liseler arasında Sakarya’nın en başarılı okullarından biri olan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinin gösterilmemesi konusunda da istişareler yapıldı. Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesinin nitelikli okullar arasında olması gerektiğini belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Okullar belirlenirken başarı, kalite, puanlar, fiziki koşullar gibi birçok kıstas var. İlçemiz sınırlarında bulunan Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi bu kıstaslara uygun başarılı bir lisemizdir. Konu ile ilgili sıkıntılarımızı Milli eğitim müdürümüze bildirdik inşallah verimli bir sonuç alırız. Gençlerimizin eğitimi ve geleceği için elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Öztürk’ün nitelikli okullarla ilgili hassasiyetine teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Öztürk ve beraberindekilere çalışmalarında başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER