Evrenköy Ortaokulu Sakarya Dart Şampiyonu

Okul Sporları Dart Turnuvasında Evrenköy Ortaokulu, Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler’de Sakarya İl Birincisi olarak Bölge şampiyonasında ilimizi temsil etme hakkı kazandı.

Evrenköy Ortaokulu Sakarya Dart Şampiyonu

İç içe renkli halkalardan ve bunları kesen üçgen dilimlerden oluşan bir hedefe, ufak okların (dartların) elle atılarak saplanması suretiyle oynanan spor dalı olan Dart turnuvasında, Evrenköy Ortaokulu öğrencileri hiç set vermeden tüm rakiplerini geçerek hem kızlarda hem de erkeklerde birinci olma başarısı gösterdiler.

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Oktay Ayhan’ın önderliğinde bugüne kadar birçok dalda il birincilikleri bulunan Evrenköy Ortaokulu’nun Dart Turnuvasında elde ettiği başarı büyük sevinç yarattı.

 

Okul Müdürü İdris Türkan kazanılan başarıda emeği geçen öğretmenlerini, öğrencilerini ve velilerini tebrik ederek, Dart Şampiyonu takım oyuncularına çeşitli hediyeler verdi.

 

İlimizde 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren Okul Sporları faaliyet kapsamına giren Dart Turnuvası’nda İl Birinciliği kazanan Evrenköy Ortaokulu Yıldız Kızlar takımında; Nurgün Gezer, Ayşegül Aksu, Beyza Topkara, Sümeyye Yaman yer alırken, Yıldız Erkekler takımında Ali Asal, Mehmet Yılmaz, Baran Şare, Mertcan Akkuş görev yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER