Eğitimciler Telegram'da Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim çalışanlarına Telegram uygulamasını yüklemeleri ve bu uygulama üzerinden haberleşmelerine yönelik bir yönlendirme yaptığı öğrenildi.

Eğitimciler Telegram'da Buluştu

Son günlerde kullanımı gittikçe artan Telegram uygulaması haberleşmek için Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de dikkatini çekti. Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya’daki eğitim çalışanlarına Telegram uygulamasının indirilmesini ve bu uygulama üzerinden haberleşmelerine yönelik çağrı yaptı. Çağrıyı alan eğitim camiasının uygulamayı indirerek talimata uydukları görüldü.

TELEGRAM NEDİR?

Whatsapp'a rakip olarak kurulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Son dönemde Whatsapp'ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha çok insana ulaşıyor.

Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013'te kurulan Telegram hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan Telegram bugüne kadar 100 milyondan fazla kişi tarafından indirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER