'Bugünden Bir Şeyler Yap'

Adabilim Ortaokulu 6. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında çevre kirliliğine dikkat çekmek ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla sokak sokak gezerek çöp topladılar.

'Bugünden Bir Şeyler Yap'

Danışman öğretmenleri Seyfi Mutlu eşliğinde sokakları gezen öğrenciler yaklaşık bir kilometrekarelik alanda kaldırım ve yol kenarlarına atılan çöp ve atıkları topladılar. Proje çevreden geçen vatandaşların ve araç sürücülerinin de dikkatini çekti. Uygulamayı gören vatandaşlar öğrencileri ve okulu tebrik ederek projeye destek verdiler. İki saati bulan temizlik sonrası öğrenciler yorgunluklarına rağmen almış oldukları güzel tepkilerden dolayı memnun kaldılar.

 

Proje ile ilgili konuşan Adabilim Okulları danışman öğretmeni Seyfi Mutlu “Artan nüfus oranı ile birlikte insanın çevreye verdiği zarar da artıyor. Bunun önüne ancak gelecek neslimizi temiz çevre bilinci ile yetiştirirsek geçebiliriz. Onlara temiz bir dünya bırakmak için bugünden bir şeyler yapmalıyız dedik.  Buradan hareketle öğrencilerimizle böyle bir projeye ön ayak olmak istedik. Hem vatandaşlarımızdan hem de velilerimizden güzel dönüşler aldık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER