Bu Çocukların Yüzleri Hep Gülüyor

Okul öncesi eğitimin yaygın olduğu illerin başında gelen Sakarya’da yaz ayının gelmesiyle birlikte, okul içerisindeki etkinliklerde kendini göstermeye başladı. Yaza Merhaba diyen Özel Sakarya AK Anaokulu öğrencileri; Yenicami sokağındaki okul bahçesinde gerçekleşen panayırda gün boyunda aileleriyle keyifli bir gün geçirdi.

Bu Çocukların Yüzleri Hep Gülüyor

Gün boyunca keyifli zaman geçirdiler

İlimizde uzun yıldır faaliyet gösteren Özel Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu bünyesinde bulunan ve 2-6 yaş grubu çocuklara iki öğretmen eşliğinde, çift dilli eğitim veren Özel Sakarya AK Anaokulu; hafta sonu Yenicami sokağında bulunan okulun bahçesinde; Yaza Merhaba ve Tanıtım Panayırı gerçekleştirdi. Aileleriyle birlikte gün boyunca eğlenerek, yarışmalarla, danslarla, skeçlerle ve palyaçolarla keyifli bir zaman geçiren çocuklar, günün tadını ve keyfini doyasıya çıkardı. Özel Sakarya AK Anaokullarındaki her sınıfta 2 öğretmen ve çift anadil eğitimi verdiklerini belirten Okul Kurucusu Ülkü Yıldız; sosyal ve kültürel etkinlikler, değerler eğitimi, Avrupa dil pasaportu, organik gıda ve hijyen, rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve enerji kontrolü de bulunduğunu, erken kayıtlarının da kademeli olarak devam ettiğini söyledi.

 

Onurlu, dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmek

Amaçlarının Bir dünya insanı, onurlu, dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmek olduğunu vurgulayan Özel Sakarya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ve Özel Sakarya AK Anaokulu Kurucusu Ülkü Yıldız; “ezbere dayalı değil, araştırmaya yönelik çalışmayı tercih ettiriyoruz. Dolayısıyla öğrenmeyi ve gelişmeyi, kendisine zevk haline getiren, en az bir yabancı dili, mükemmel öğrenebilen, kendisine sağlanan olanakları, hızlı, ekonomik ve özgün şekilde kullanabilen, zor olanı tercih etmekten asla korkmayan çocuklar yetiştiriyoruz. Bilimsel düşünebilen, teknolojiye hakim ve doğru kullanabilen, karşılıklı dürüst ve açık iletişim kurabilen, yaratıcılığını, her alanda kullanabilen, kendisine ve karşısındaki herkese saygılı olan, farklı kültürlerin zenginliğinin farkına varabilen çocuklar yetişmesini sağlıyoruz. Ulusal kültüre ve evrensel değerlere saygılı olan, yeteneklerinin farkına vararak, zevkle yaşayabilen, mesleğinde lider olabilen, bir Dünya insanı, onurlu, dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirmekteyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER