Başkan Yılmazer'den Öğrencilerin Yazılım Projesi'ne Destek

Dijital teknolojik gelişmelerle mektup yazma kültürü buluşturulacak

Başkan Yılmazer'den Öğrencilerin Yazılım Projesi'ne Destek

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, makamında kendisini ziyaret eden, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Zeynep Ezgi Yılmaz’ın ve sınıf arkadaşı Muhammed Ali Dinçdağ’ın hazırladıkları ve mektup yazmayı özendiren projelerine destek sundu.

Ülkemizde de Dünya’da olduğu gibi dijital kültürü etkilerinin çok büyük oranda yaşandığı, kişilerin devletin çeşitli kademeleriyle kurdukları iletişimin kolay, nitelikli, evrensel ve hızlı hale getirilmesini sağlayacak olan ‘WhatsApp’ uygulaması ile mektup yazma kültürünü canlandıracak projeleri için Başkan Yılmazer’e brifing sunan proje ortağı Zeynep Ezgi Yılmaz, ilgili yazılım projesi sayesinde unutulmaya yüz tutmuş mektup yazma kültürünün de canlandırılması için projeyi geliştirdiklerini ayrıntılarıyla anlattı.

Yazılım Projesi için Tubitak’dan, arkadaşı Muhamed Ali Dinçdağ ile birlikte sunum yapmak ve projelerini sergilemek üzere 22 Mart 2016 tarihi için davet aldıklarını belirten öğrenci Yılmaz, arkadaşı ile birlikte hazırladıkları projeyle teknolojik gelişmeleri ve iletişim tekniklerini, mektup yazma gibi geleneksel bir iletişim formatıyla buluşturmayı başardıklarına inandıklarının belirtti ve projelerine sundukları destek için Başkan Yılmazer’e teşekkür etti.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Zeynep Ezgi Yılmaz ile Muhammed Ali Dinçdağ’a, projelerini sunacakları Tubitak Sergisi’nde üstün başarılar dileyerek, ilgili iletişim tekniği projesinin sosyal anlamda da önemi bulunduğunu vurgulayarak, Sapanca Belediyesi açısından projeyi hayata geçirmek için ilgili birimler nezdinde bir değerlendirme ve planlama yapıldıktan sonra, öğrencilerin projesine uygulama desteği verileceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER