Atatürk'ün Çocuklarından 256 fidan

Orman Haftası kapsamında; Adapazarı Atatürk İlkokulu, TEMA Vakfı ve Arifiye Belediyesi işbirliği ile Arifiye İlçesinde yeni bir ağaçlandırma alanı oluşturuldu. Atatürk İlkokulu Ağaçlandırma Alanı’na 256 fidan dikildi.

Atatürk'ün Çocuklarından 256 fidan

Yapılan etkinliğine; Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Havva Özhelvacı, İsmail Kahraman, Öğretmen Serap Çolak ve Öğrencileri, Tema Vakfı Sakarya İl Temsicisi Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit, Genç Tema Gönüllüleri,  Arifiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Veysel Ihlamur ve Personeli, Atatürk Lisesi Öğretmeni Abdülkadir Kardeş ve öğrencileri katıldı.

 

Ağaçlandırma alanına el birliği ile 256 fidan dikilirken daha ileriki zamanlarda fidanların çoğaltılması ve dikilen fidanların bakımlarının düzenli aralıklarla yapılacağı sözü katılımcılar ve gönüllü öğrenciler tarafından verildi.

 

Fidan Dikimi sonrası günün anısına Atatürk İlkokulunu temsilen müdür yardımcısı Havva Özhelvacı’ya Arifiye Park ve Bahçeler müdürü Veysel Ihlamur tarafından Okul bahçesine dikilmek üzere fidan, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit tarafından da Entegre Havza Haritası hediye edildi. Katılımcılar, yaşadığımız dünyaya yeni fidanlar kazandırmanın mutluluğu içinde bir sonraki etkinliklerde buluşmak üzere alandan ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER