'Asım'ın Neslinden İmam Hatip Nesline, Mehmet Akif'ten Celal Hoca'ya'

Sapanca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından “Asım'ın Neslinden İmam Hatip Nesline, Mehmet Akif'ten Celal Hoca'ya” paneli yoğun ilgi gördü. 

'Asım'ın Neslinden İmam Hatip Nesline, Mehmet Akif'ten Celal Hoca'ya'

Sakarya İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Emekli Milli Eğitim Müdürü ve ilk İmam Hatip Lisesi mezunlarından Yüksel Yılmazer ve Tahir Fatih Andı’nın moderatör olarak katıldığı panel Sapanca Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlendi. Asım´ın Neslinden İmam Hatip Nesline Mehmet Akif´ten Celal Hoca´ya programına Vali Yardımcısı Latif Memiş, Kaymakam Süleyman Yıldırım, Belediye Başkanı Doç.Dr. Aydın Yılmazer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Seyfettin Kaymakçı, Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu, İlçe Müftüsü Orhan Örnek, AK Parti İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, SİMDER Başkanı Nafi Özdin, Daire amirleri, okul müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldılar.
İmam Hatip Liselerinin kurucusu Mahmut Celalettin Ökten'in hayatını kitaplaştıran Ydr. Doç. Dr. Hüseyin Yorulmaz, Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca kitabında yer verdiği bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Yorulmaz, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayalindeki neslin Asım'ın nesli olduğunu ifade ederek, "Bugün İmam Hatipli gençlerin daha başarılı olması gerekmektedir. Asım’ın Nesli İmam Hatiplerdir. Geleceğe güvenle bakmak istiyorsak bilgili, birikimli ve imanlı bireyler olarak topluma hizmet vermek için çok çalışmamız gerekiyor" diye konuştu. Celal Hoca`nın öğrencilerinden ve Emekli Milli Eğitim Müdürü Yüksel Yılmazer ise, Celal Hoca`nın öğrenci oldukları dönemde kendileriyle tek tek ilgilendiğini, her türlü zorluklarında yardımcı olduğunu anlattı. Yılmazer, İmam Hatip Liselerinin kurucusu Mahmut Celalettin Ökten'in kendi hocası olduğunu ve Ökten'in hayatını İmam Hatiplerin gelişmesine adadığını ifade ederek, "Celal Hoca hayatının her anını öğrencilerine adamış bir insandır. O İmam Hatip okullarını ayakta tutabilmek ve güçlü okullar haline gelmesi için hayatını adamış bir insandır. Bugün İmam Hatiplerin başarısı Celal Hoca'nın verdiği mücadele ve emeğin sonucudur" diye konuştu.
Başkan Aydın Yılmazer, Türkiye’de bir devrin adamı olarak nitelediği İmam Hatip Liselerinin kurucusu Mahmut Celalettin Ökten'in hayatını kaleme alan Sakarya Kültür ve Turizm Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Yorulmaz'ın Türkiye tarihine bir ışık tuttuğunu söyledi. Program sonunda konuşmacılara çiçek ve günün anısına plaket verildi. Sakarya İmam Hatipler Dernek Başkanı (SİMDER) Nafi Özdin konuşmacılara ve organizasyonu gerçekleştiren Sapanca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Yazan’a Kur’an-ı Kerim hediye ederek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER